Prosinec 2008

Vanessa za mlada..part 4

31. prosince 2008 v 18:20 | Sábaa

Vanessa za mlada..part 3

31. prosince 2008 v 17:41 | Sába_________________

Vanessa za mlada..part 2

31. prosince 2008 v 17:03 | Sába

Vanessa za mlada..part 1

31. prosince 2008 v 16:10 | SábaBannerky..

31. prosince 2008 v 16:06 | Sábaa dva nejlepší nakonec..!!x))


!!!Happy New Year!!!

31. prosince 2008 v 7:47 | Sába
Takže abych na to nezapomnela..

Chtěla bych Vám popřát hlavně asi hodně zdraví,potom hodně štestí a lásky..!Pak také pohodu a co nejvíc úspěchu v novém roce 2009, ať se Vám povede všechno co chcete..x))

No ještě bych se chtěla omluvit všem Sb..a navštevníkum tohoto blogu, protože hned co zkončí prázdniny tak na blog a tim pádem i na všechny sb nebudu mít tolik času,páč budu muset asi hodně vylepšovat známky..ale to si snad čas ještě udelam ..teda pokusim se... Pak budou následovat asi přijmačky a všechno co se toho týká..takže už budu mít mín času..a nawim jestli se mi povede to nák skloubit s blogem.. no prostě budu se snažit..a ještě když už je ten Silvestr tak sem udelala menší dáreček (spíš takovou blbůstku) pro Sb a taky pro všechny kdo sem chodí pravidelně,nebo jen občas a nebo sem jen zabloudili..prostě Happy New Year!!

Ještě bych Vám chtěla poděkovat, že jste sem tento rok chodili..a snad Vám tech pár zněm nevadilo..jestli jo tak sorry,ale podle me to byla změna k lepšímu..už tu prostě nebyla taková nuda..aspn pro mě!
!!!!!Takže všem moc děkuji, že sem ještě chodíte!!!!!

Cesta z románu na stříbrné plátno

30. prosince 2008 v 17:00 | Sába
Tuny čokolády, cvičené veverky a Johnny Depp
Pohádkový film Karlík továrna na čokoládu, který dnes uvidíte, byl natáčen neuvěřitelným způsobem. Například bylo potřeba vycvičit čtyřicet živých veverek!

Známý režisér Tim Burton přenáší svou pestrou obrazovou představivost do klasického příběhu Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi a Karlíkovi, dobrosrdečném chlapci z chudé rodiny, jenž žije ve stínu Wonkovi vyjímečné továrny. Wonka, dlouho odloučený od své vlastní rodiny, se rozhodne uspořádat celosvětovou soutěž, jejíž hlavní výherce se stane dědicem jeho sladkého impéria. Pět dětských šťastlivců včetně Karlíka nalezne Zlatý kupón v jedné z Wonkových čokolád a vyhraje tak exkurzi do legendární výrobny sladkostí, kterou neměl nikdo šanci spatřit více jak 15 let. Oslněný jedním pohledem za druhým je Karlík vtahován do Wonkova fantastického světa v tomto úžasném a neutuchajícím příběhu ...

Cesta z románu na stříbrné plátno

Jak producenti snímku Karlík a továrna na čokoládu, Brad Grey a Richard Zanuck, sami říkají, měli na počátku jen velmi malou představu, do čeho se vlastně pouštějí. "Tohle je ten největší projekt, k jakému jsem se během mé kariéry dostal." říká Zanuck, který v roce 1989 získal Oscara za produkci filmu Řidič slečny Daisy.
Tvůrci také požádali o pomoc Dahlovu manželku Felicity, která se od jeho smrti v roce 1990 stará o jeho literární pozůstalost. Felicity Dahl, která se na projektu podílela jako výkonná producentka, říká, že spojení Roald Dahl, Johnny Depp a Tim Burton je "ideální kombinace."
Burton říká: "Někteří dospělí již zapomněli, jaké je to být dítětem. Roald to nikdy nezapomněl. Ve své knize má postavy, které vám připomenou lidi z vašeho života, spolužáky ze školy, ale zároveň vás celek směřuje k hlubším mytologickým archetypům a pohádkám. Je to směska emocí, humoru, dobrodružství, které by se mohlo odehrát kdekoliv a kdykoliv - a to je také důvod, proč nás stále oslovuje."

Když Tim Burton nabídl svému příteli a častému spolupracovníkovi Johnny Deppovi roli Willyho Wonky, byl téměř neschopen dokončit větu. Depp vzpomíná na den, kdy mu Burton roli nabídl, takto: "Zrovna jsme večeřeli a on se na mě obrátil se slovy ´Chci s tebou o něčem mluvit. Znáš příběh Karlíka a továrny na čokoládu, že jo? No, já se to chystám točit a říkám si, že kdybys chtěl hrát ...´ a já ani nečekal, než dokončí větu a řekl jsem mu své ´Jdu do toho. Naprosto. Počítej se mnou.´"
Herec Deep Roy, kterého Burton příhodně nazývá "největším pracantem show businessu", se ujal mnohačetné role. Ve filmu hrál všechny členy komunity Umpa-Lumpů, kteří obstarávají chod továrny. Roy pracoval s Burtonem již na Planetě opic a Velké rybě, takže byl velmi potěšen, když jej režisér přizval potřetí. Ale byl tu jeden háček, jak říká herec se smíchem: "Když jsme se o roli začali bavit, Tim to celé pojímal tak, že na place při natáčení bude jen jeden reálný Umpa-Lumpa. Tim mi však řekl: ´Ve filmu tě pak bude několik stovek.´" Pak mi řekl, že si jednu a tu samou postavu ve stejném oblečení, jen s jinou mimikou a gesty, zahraju asi pětkrát."
Důležitým prvkem továrny je Čokoládová řeka. To nejdůležitější, co o ní Tim řekl, bylo, "že má vypadat tak dobře, že má vyzývat k ochutnání. Směs na ni se začala vyrábět a skladovat přímo na placu. Jenže pro dané množství směsi byly klasické míchačky na beton naprosto nevyhovující. Bylo třeba účinnějšího zařízení, které by bylo schopno najednou namíchat tři až čtyři tuny. To nakonec tvůrci našli v podobě komerčního zařízení na míchání zubní pasty. Celkově produkce vyžadovala asi 4 milióny litrů tekutiny, z čehož asi jedna pětina padla na vodopád, zbytek na řeku, která byla 55 metrů dlouhá, od 8 do 12 metrů široká a v nejhlubším místě měla skoro metr.
Cvičené veverky
Wonka má svou fantaskní, přesto však zajímavou logiku. Domnívá se, že největšími světovými odborníky na skořápky ořechů jsou veverky. Žádný jiný stroj či tvor, člověka v to počítaje, není schopen oddělit špatný oříšek od dobrého v tak krátké době a v takové rychlosti. Stejně jako Wonka, i Tim Burton chtěl opravdové trénované veverky. "Když jsem zjistil, co je ve hře, trochu mě to vystrašilo," říká trenér zvířat Mike Alexander. "S veverkami je těžká práce a vytrénovat jich stovku, je téměř nemožné."
Výsledná podoba scény ve filmu se skládá ze spojení animatronických modelů, počítačových efektů a čtyřiceti živých veverek. Alexanderův tým, který se skládal z pěti trenérů (to vše pod dohledem Humane Society rep.) strávil 19 týdnů výcvikem, kdy se snažili věnovat každému tvorečkovi zvlášť. Většina zvířat pocházela ze soukromí, některá byla nalezena v útulku pro opuštěná zvířata.
Jakkoli jsou veverky "velmi fotogenické" a vysoce inteligentní, zachází se s nimi velmi těžko. Jsou to totiž velmi nepředvídatelní tvorové. "Jsou nerady v klidu, těžko je udržíte na jednom místě. První týdny jsme cvičili jen to, že vyšly ze svých klícek a přiběhly k nám. Necvičili jsme nic, co by měly v budoucnu umět. Dělali jsme jen malé krůčky," říká Alexander.
"Všimli jsme si, že i jejich zájem o oříšky byl značně rozdílný. Některé neprojevovaly vůbec žádný zájem, jiné je třímaly prakticky neustále." Ty, které se neprokázaly jako "odbornice na oříšky", přešly do druhé skupiny, kde byly připravovány pro jiné scény. Ty nejchytřejší veverky dělaly s oříšky." "Tim chtěl, abychom použili živých veverek kdykoliv jen to bude možné," poznamenává supervizor zvláštních efektů Nick Davis.

Vanessa Paradis - Commando

30. prosince 2008 v 16:46 | M.a.r.t.i.n.a

Golden Globe 2004

30. prosince 2008 v 11:30 | M.a.r.t.i.n.aVanessa s Allysson 23.1.2007

30. prosince 2008 v 10:00 | M.a.r.t.i.n.a


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A DOUFÁM, ŽE SEM JEŠTĚ NĚKDY PŘIJDETE!

Toto je fan-stránka vytvořená jednou fanynkou. Nejsem v žádném kontaktu s Johnnym, ani jeho managementem,
natož s jeho příbuznými. Porušování práv není v úmyslu - většina obrázků a informací je převzato
z anglické stánky o Johnnym, tedy z Johnny-Depp.org, ostatní zdroje jsou uvedeny zde. Všechny články
překládám já a fotky si hledám sama, proto prosím, nekopírujte, nebo mě předem zkontaktujte!

© sabkyyyy.blog.cz od 27.3.2007 (credits)