Leden 2008

Orlando v Nepálu

31. ledna 2008 v 13:32 | sabka
a pár větších..

Orlando pomáhal dětem v Nepálu

31. ledna 2008 v 13:28 | sabka
Lamač ženských srdcí, hollywoodský herec Orlando Bloom, neváhal v
Nepálu navštívit nejchudší rodiny s malými detmi.
Herec, který stále stojí na čele nejžádanějších mužů ve světě, umí svou popularitu využít i na dobrou věc. Málokdo ví, že i pirát z Karibiku patří mezi celebrity, které spolupracují s mezinárodním fondem UNICEF.
Slavny herec si dal pauzu od honosného životního stylu a jako mezinárodní velvyslanec dětské nadace osobně navštívil východní území rozvojové krajiny Nepál, která se stále vzpamatovává z období dlouhé občanské války.
Herec v Hollywoodě zvyklý na značný luxus navštívit nejchudší místa ve státě mu nedělalo problém. Dokonce se nebránil ani místním tradičním obřadům. V malé vesničce Dibyanagar mu totiž místní obyvatelé na znak přivítání uvili květinový věnec a na čelo nakreslili uvítací "tikka" znak.
Charizmatický Orlando navštívil sociální organizaci Sayapatri, pozdravil se s místními ženami a s malými detmi. I když nepálské ratolesti nikdy neměli možnost vidět filmy, ve kterých Orlando hrál, i tak měli z jeho přítomnosti obrovskou radost. Hollywoodská hvězda byla pro všechny v první řadě exotickým cizincem.

Pokání.Milostná romance,jak má být

31. ledna 2008 v 13:23 | sabka
Britský milostný příběh Pokání, postavený na válečném pozadí, které připomene Casablanku, si oscarové šance zaslouží.
Knižní předloha Iana McEwana znovu vychází v češtině. Kdo ji po návratu z kina vezme do ruky, uvědomí si, jak těžké je Pokání zfilmovat - a podruhé smekne před režisérem Joem Wrightem.
Natočil totiž čistokrevnou love story, jak má být, romanci, již poznamenal nejprve dětský rozmar a poté válka. A také příběh, který se vyhýbá hranám kýče ryze filmařským mistrovstvím. Kino pláče a nestydí se.
Leckdo se už před dnešní premiérou Pokání pozastavil nad jeho českým distribučním názvem, který se shoduje s titulem přelomového díla Tengize Abuladzeho z roku 1984, považovaného za uměleckou roznětku sovětské perestrojky.
Pravda je, že anglickému Atonement by slušely i výrazy vykoupení či smíření. Pokání je jen částí hrdinčiny cesty, na níž hledá konečné rozhřešení za dětinskou lež s tragickými důsledky.
Je parné léto roku 1935. V rodinném sídle ospale bzučí mouchy, matka leží s migrénou a třináctiletá dcera se spisovatelskými ambicemi právě dokončila svou první hru, kterou hodlá s ostatními dětmi okamžitě nastudovat.
Jenomže malí bratránci otráveně utečou i sestřenka z rodu Lolit má jiné plány a zhrzená umělkyně zůstane sama, když z okna zahlédne, jak se její starší sestra alias Keira Knightley koupe jen v kombiné v kašně před mladým zahradníkem v podání Jamese McAvoye. Situaci nerozumí, ale ta ji zasáhne; probudí její pubertální žárlivost, zjitřenou představivost, zákeřnou pomstychtivost.
Během dalších drobných, navenek úsměvných nedorozumění či intimních scén, jichž je svědkem, udělá školačka nezvratný krok: lživě obviní zahradníka ze znásilnění sestřenky. Ztratí tím sestru, a než najde odvahu se přiznat, mladík najde z vězení jedinou cestu: na frontu.
Letní nálada ospalého nicnedělání a zpocené podrážděnosti bobtnající k výbuchu je pocitově dokonalá; stejně jako výraz pubertální dívky plné zmatků, kruté, jak jen děti dovedou být. Saoirse Ronanová za ni byla právem nominována na Oscara jako jediná z herců, byť Knightley je nádherná nadpozemskou krásou, jejíž silueta se vtiskne do paměti jako motivy Casablanky, a McAvoy vyrostl i herecky z klučíka v muže.
Škoda, že dívka z děje na čas vymizí, a když opět "naskočí", její dospělá podoba už nemá tu sílu. Zato je neustále radost sledovat režiséra, jenž přemýšlí o každém záběru. Válečné mrazení umí bez bojů a krajinu po bitvě v jediném úžasném záběru naplňuje nikoli "kolektivním hrdinou", nýbrž sty zoufalých výkřiků jedinečných osudů, jež se nesčítají.
Jeho tvář při polibku herců na plátně kina s jejím Vrať se, vrať se mi! zní jako modlitba napříč vesmírem a tvrdý náraz bolestné pravdy v závěru zná jediný způsob nápravy. Slovem čistý žánr a skvostná filmařina. Pokud Amerika nedá Pokání Oscara, pak snad jen proto, že jeho hrdinové v jednom kuse kouří.

66.spř.blog

31. ledna 2008 v 13:19 | sabka
http://piratessworld.blog.cz tady najdete další supr blog o pirátech...se určo jukněte....

Diplomy za 92 a 93.bleskovku

30. ledna 2008 v 15:05 | sabka
92.bleskovka
93.bleskovka
gratuluji snad se vám líbí...!

Johnny-21 Jump Street-fotky

30. ledna 2008 v 11:17 | sabka


Cotillardová s Deppem si zahrají ve filmu Michaela Manna

29. ledna 2008 v 16:16 | sabka

Cotillardová s Deppem si zahrají ve filmu Michaela Manna

Francouzská herečka Marion Cotillardová.
Los Angeles - Francouzská herečka Marion Cotillardová a hollywoodská hvězda Johnny Depp si spolu zahrají v novém kriminálním filmu režiséra Michaela Manna, jehož děj se odehrává ve Spojených státech během deprese ve třicátých letech 20. století, napsal filmový list Daily Variety.
Cotillardová, která je letos navržená na Oscara za svůj výkon ve filmu o Edith Piaf, bude hrát milenku slavného gangstera Johna Dillingera, kterého ztělesní Depp, letos také navržený na Oscara za film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.
Sekundovat jim bude britský herec Christian Bale, který je znám jako představitel filmového Batmana. V chystaném snímku s názvem Public Enemies (Veřejní nepřátelé) ztělesní roli policisty FBI.
Americký režisér Michael Mann se nejvíce proslavil kriminálním dramatem Heat z roku 1995 s Al Pacinem a Robertem De Nirem.

Barbossa-fotky z trojky..

29. ledna 2008 v 15:57 | sabka
S Willem..
s Regettim..
s Pintelem,Regettim,Liz,Willem a opičkou Jackem..
a pár dalších fotek..

Vanessa:Be my baby

29. ledna 2008 v 14:37 | sabka
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A DOUFÁM, ŽE SEM JEŠTĚ NĚKDY PŘIJDETE!

Toto je fan-stránka vytvořená jednou fanynkou. Nejsem v žádném kontaktu s Johnnym, ani jeho managementem,
natož s jeho příbuznými. Porušování práv není v úmyslu - většina obrázků a informací je převzato
z anglické stánky o Johnnym, tedy z Johnny-Depp.org, ostatní zdroje jsou uvedeny zde. Všechny články
překládám já a fotky si hledám sama, proto prosím, nekopírujte, nebo mě předem zkontaktujte!

© sabkyyyy.blog.cz od 27.3.2007 (credits)